AİLE SİGORTASI

 

 

 

Bireysel Sağlık Sigortaları

Bireysel sağlık sigortası ile sizin ve yakınlarınızın bir yıl boyunca karşılaşacağı hastalıkların yurt içi ya da yurt dışı tedavisi için gereken masraflardan bütçenizi zorlamadan kurtulabilirsiniz.

Kimler Yararlanabilir?

Bireysel Sağlık Sigortasından 18-60 yaş arasındaki dileyen herkes kendisi ve ailesi ile birlikte yararlanabilir. Bunun için sadece açık ve detaylı sağlık beyanınız yeterlidir. Tüm aile bireylerinin aynı plan kapsamında sigortalanması halinde % 10 aile indirimi uygulanır.

Sigorta Süresi

Biireysel sağlık sigortası 1 yıl süreli olmakla birlikte, ömür boyu yenileme garantisi almış iseniz yaşamınız boyunca, ömür boyu yenileme garantisi almamış iseniz 75 yaşına kadar, her yıl poliçenizi yenileyerek güvencenizi sürdürebilirsiniz.

Vergi Avantajı

Sağlık sigortası primleri yürürlükteki vergi kanunlarına göre belirli miktara kadar vergi matrahından indirilebilir.

Nasıl Sigortalanabilirsiniz?

Size en yakın acentemiz veya Akbank şubesine uğrayarak başvuru formunu doldurup, Bireysel sağlık sigortası kapsamına dahil olabilirsiniz.

Prim Ödeme Şekli

Primlerinizi peşin veya % 25 peşin+ 5 vade olarak ödeyebilirsiniz. Peşin ödemelerde %5 peşin ödeme indirimi uygulanmaktadır. Priminizi kredi kartı ile ödediğiniz takdirde 8 eşit vade olanağından yararlanabilirsiniz.

Nerede Tedavi Olabilirsiniz?

Bireysel Sağlık Sigortası kapsamında yurtiçinde, yurtdışı teminatınız var ise yurtdışında dilediğiniz doktor, sağlık kurumundan hizmet alabilirsiniz.

Kaliteli hizmet alıp sigorta sisteminden kolay bir şekilde yararlanabilmeniz için hastane, tıp merkezi, laboratuvar, görüntüleme merkezi, eczanelerden oluşan geniş bir anlaşmalı kurum ağımız bulunmaktadır. (bakınız.anlaşmalı kurumlar)

Anlaşmalı kuruluşlarımızda tedavi hizmetlerinden limitiniz dahilinde, varsa sadece katılım payı ödeyerek yararlanabilirsiniz. Ayrıca devlet ve üniversite hastanelerinde gerçekleşen tedavileriniz anlaşmalı kurum statüsünde değerlendirilir.

Hasarsızlık İndirimi

Poliçenizi kesintisiz olarak yenilemeniz halinde Tazminat/Prim oranınızın Şirketimizce belirtilen kriterler çerçevesinde olması halinde hasarsızlık indiriminden yararlanabilirsiniz.

Yeni Doğan Bebeğin Sigorta Kapsamına İlavesi

Yeni doğan çocuğunuzu, doğum tarihinden itibaren 15. gününü doldurmuş olması ve annenin de poliçe kapsamında olması halinde başvuru formu ve doğum raporu ile müracaat ettiğiniz takdirde teminat kapsamına dahil edebilirsiniz.

Ömür Boyu Yenileme Garantisi

Kesintisiz üç yıl aynı planda sigortalanmış olmanız ve Şirketimiz risk kabul kriterlerinin sağlanmış olması koşulu ile ömür boyu yenileme garantisi hakkına sahip olabilirsiniz.

Neleri Kapsar?

Bireysel Sağlık Sigortası Teminatları

  • -Yatarak Tedavi Teminatı
  • -Ayakta Tedavi Teminatı
  • -Acil Sağlık Hizmetleri Teminati